Hırvatistan Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Hırvatistan Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Schengen Vizesi

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Hırvatistan Schengen Vizesi

Hırvatistan Schengen vizesi, Hırvatistan Schengen ülkelerine dahil dahil olmamakla birlikte, Hırvatistan vizesini sahip olan kişiler Schengen ülkelerine giriş yapamamaktadır. Hırvatistan ülkesine seyahat gerçekleştirmek isteyen başvuru yapacak olan kişiler, Hırvatistan vizesine başvuru yapmaları gerekmektedir.Daha fazlası

 

Ancak çok girişli Schengen vizesi ne sahip olan bir kişi, Hırvatistan’a giriş yapma hakkı mevcuttur. Hırvatistan Schengen alanı dahil olan ülkeler kapsamı içerisine girmediğinden dolayı, Schengen ülkeleri adına yapılacak olan muhakkak olması gereken seyahat sağlık sigortası Hırvatistan ülkesinde geçerli değildir.

 

Yapılacak olan zorunlu seyahat sağlık sigortasında Hırvatistan ibaresi muhakkak geçmesi gerekmektedir. Ayrıca bilgilendirmek gerekirse Bulgaristan, Romanya ve Kıbrıs ulusal vize ve oturum izni sahip olan kişiler, Hırvatistan vizesine başvuru yapmalarına gerek yoktur.

 

Hırvatistan Başvurularında Seyahat Sağlık Sigortası

Teslim edilmiş olan evrakların güncel olmasına kişi ayrı dikkat etmesi gerekmektedir. Kişinin mevcut pasaportun geçerlik süresi de, pasaportun içerisinde ayrıca iki adet sayfanın boş olup olmamasına ve bunun beraberinde de yer alacak olan bilgilerin kişinin kimlik bilgileri ile uyumlu olması oldukça önemlidir.

 

Kişi başvuruda bulunmadan önce tüm bu belirtilenleri kontrol etmesi gerekmektedir. Ayrıca Hırvatistan vizesi adına talep edilen evrakların içerisinde seyahat sağlık sigortası da mevcuttur. Ayrıca seyahat sağlık sigortası 30.000 Euro teminatlı olarak yaptırılmasından dolayı, seyahat sağlık sigortası içerisinde Hırvatistan ülkesinin ibaresinin geçmesi ayrıca zorunludur.

 

Hırvatistan Vize Başvurusu

Kısa süreli bir amaç için Hırvatistan ülkesi sınırlarında transit ya da 180 gün içerisinde en fazla 90 günlük bir seyahat hakkı tanınmaktadır. Hırvatistan ülkesine iş gezisi, turistik seyahat amacı ve aile ve akraba ziyareti gibi nedenlerden dolayı kısa söyle bir seyahat gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri pasaportlarındaki geçerli ve çok girişli bir Schengen vizeleri mevcut değil ise Hırvatistan vize işlemleri tabi tutulmaktadırlar.

 

Hususi, hizmet ve diplomatik gibi özel pasaportlara sahip olan vatandaşlar ise başvuru yapacak olan kişiler, pasaportları içerisinde bulunan geçerlik süresini muhakkak kontrol etmek zorundadır. Hırvatistan gezisi adına talep edilmiş olan gerekli evraklar hakkında kişi bilgi sahibi olduktan sonra yapması gereken ve toparlaması gereken evrakları hazırlamak ve ayrıca en yakın ofise göndermesi gerekmektedir.

 

Kişinin evrakları vize merkezlerine ulaştıktan daha sonra kontrolleri yapılarak eksik ya da hatalı bir evrak bulunması halinde kişiye başvuru yapacak kişi ile hemen irtibata geçmektedir. Hırvatistan vize prosedürlerinden dolayı, kişiyi daha önceden herhangi bir Schengen ülkesi adına parmak izi beyanında bulunmuş olsa dahi Hırvatistan ülkesi için tekrardan parmak izi vermesi gerekmektedir.

 

Bu nedenden ötürü başvuru merkezlerine kişinin bizzat giderek parmak izi beyanında bulunması talep edilmektedir. Ayrıca başvuru içerisindeki bulunan temsilciler ile kişi adına Hırvatistan Konsolosluğu’nda uygun olunan bir güne ve tarihi randevu alınabilmektedir. Böylece kişi ek süre kaybı yaşamadan işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirmiş olmaktadır.

 

Hırvatistan Vizesi Detayları

Hırvatistan ülkesine kısa süreli bir seyahat gerçekleştirmek için kişiler vize müracaatları, konsolosluk ve yetkili makamların olsun yetkilendirilmiş olduğu vize başvuru merkezleri ya da vize başvuru firmaları tarafından gerçekleştire bilmektedir. Ülkesinin müzesi için hızlı bir şekilde vize başvurusu yapması gerekilen kişilerin, acil durumlar için vize merkezleri temsilcileri ile kesinlikle iletişime geçmesi gerekmektedir. Vize başvuru merkezleri, Hırvatistan vizesi işlemleri adına uzman bir kadroyla profesyonelce bir danışmanlık hizmeti sağlamaktadır.

 

Hırvatistan vize merkezleri, Hırvatistan vizesi başvurusu işlerini profesyonelce bir yaklaşım ile ele alarak kişinin ihtiyacı olan vizeyi alması adına bu süreç içerisinde destek sağlamaktadır. Bize başvuru merkezlerinin Hırvatistan vizesi işlemleri bölümü, deneyimli ve uzman da bir kadrosu ile vize başvuru dosyasını sonuca odaklı bir şekilde hazırlanması için hizmet sağlamaktadır. Hırvatistan Konsolosluğu ise Hırvatistan vizesinin sonucu hakkında karar verme yetkisi ne sahip olan tek yetkili kurum ve kuruluş olarak bilinmektedir.

 

Hırvatistan Vize Kararı

Hırvatistan Konsolosluğu’nun karar verme yetkisini bize merkezleri hiçbir şekilde müdahale etme hakkına sahip değildir. Hırvatistan konsolosu tarafından belirtilmiş ve talep edilmiş olan Hırvatistan vize güncel evrak listesini ve Hırvatistan vizesi hakkında en doğru bilgiler başvuru merkezleri ile iletişime geçerek öğrenin de bilmektedir. Hırvatistan vize başvurularını da hayır kişinin hakkında merak ettiği tüm sorular cevap olabileceği en doğru adres, bir de danışmanlık merkezi ndeki uzman kalıyorsundur. Merkezleri, Hırvatistan vize başvuruları amacı ile danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal bir şekilde hizmet sağlamaktadır.

 

Ayrıca vize başvuru merkezleri hiçbir Şubesi telefon ya da SMS yolu ile yapılacak olan bilgilendirmelerden bir ücret talebinde bulunmamaktadır. Hırvatistan müzesi Hırvatistan’da altı aylık yani 180 günlük bir süre içerisinde 90 günü aşmayacak Bir koşul ile konaklama hakkına sahiptir. Türkiye sınırları içerisinde borda pasaport sahipleri, Hırvatistan vize uygulamasına tabi tutulmak ile beraberinde hizmet pasaportuna ve diplomatik gibi özel pasaport sahipleri 90 günü aşmamak koşulu ile gerçekleştirecek oldukları seyahatten dolayı sistem vizesinden muaf tutulmaktadır.

 

Hırvatistan bizi kısa süreli bir vize olup, Schengen müzesi değildir. Hırvatistan vizesi ile 180 günlük bir süre içerisinde 90 günü aşmayacak bir süre zarfında Hırvatistana konaklama hakkına sahiptir. Hırvatistan vizesi ülkeyi tek girişli ya da çok girişli bir şekilde bize vermektedir. Turistik, aile ve arkadaş ziyareti vizesi, ticari, iş gezisi nedenleri doğrultusunda Hırvatistan vizesi alınabilmektedir. Hırvatistan vizesini geçerlik süresi ise, Hırvatistan seyahat süresi boyunca koşullara bağlı olaraktan beş yıldan daha fazla bir şekilde verilmemektedir.

 

Belli bir tarihten bu yana her Hırvatistan ülkesinde geçerli bir Schengen vize belgeleri olan bütün ziyaretçilere, belirli bir ülkedeki oturum izni ya da ulusal bize sahip olan kişiler ayrıca Hırvatistan vizesine başvuru yapmasına gerek bulunmamaktadır. Bunun yanı sıra ayrıca Schengen bölgesinde bütün üye devletlerin de geçerli, iki ya da iki den daha fazla kısa süreli tek tip vizeye sahip olan kişiler, sınırlı bölgesel geçerli bunlar Schengen vizesi ne sahip olan kişiler üç aydan fazla süreli ve Schengen iyi ülkesi tarafından verilmiş olan uzun süreli vize olanlar Hırvatistan vizesinden muaf tutulmaktadır.

 

Hırvatistan Vizesine Nasıl Sahip Olunur?

Hırvatistan ülkesine ziyarette bulunacak olan Türkiye vatandaşlarının burada pasaporta sahip olan kişiler, Hırvatistan seyahatleri adına vize almaları zorunlu bir işlemdir. Hırvatistan vizesi ise Schengen ülkelerinde geçerliliği bulunmamaktadır.

 

Ayrıca geçerli ve çok girişli bir Schengen vizesi bulunan ya da Schengen ile ülkesine geçerli oturumu bulunan kişiler ise resmî pasaport sahipleri vatandaşları vize işlemine tabi tutulmamaktadır. Bunun yanı sıra Schengen vizesi mevcut ise ilgili ülkeye girmek şartıyla Hırvatistana gidebilmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

 

Aksi taktirde kişinin girişi polisin insiyatifinde olacağı için sorun yaşama ihtimali de mevcuttur. Bunun yanı sıra, sınırdan geçiş esnasında beyan edilmesi gerekirse diye kişinin seyahat mektubu ya da diğer belgelerin fotokopilerini hazır bir şekilde bulundurulmasında fayda vardır.

 

Kişinin başvuru esnasında sorun yaşamamak adına yetkili makamların talep etmiş olduğu tüm evrak ve belgeleri doğru bir şekilde hazırlayarak, bize başvuru merkezinden randevu alarak başvuru işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Ayrı kişi olumsuz bir sonuç almamak adına oldukça dikkatli olması gerekmektedir.

Hırvatistan Schengen Vizesi S.S.S

Hırvatistan Schengen vizesi kabul etmekte midir?

Hırvatistan Avrupa Birliğine üye bir ülke olmakla birlikte Schengen Anlaşması’ nı henüz imzalamamıştır. Dolayısıyla Hırvatistan’ a yapılacak ziyaretlerde Hırvatistan vizesi almak gerekmektedir. Bununla birlikte çok girişli Schengen vizesi ile Hırvatistan ziyaret edilebilir.

Schengen oturma iznine sahip olanlar Hırvatistan vizesi almalı mıdır?

Hırvatistan vize politikaları gereği vize muafiyetleri arasında Schengen bölgesinden herhangi bir ülkeden oturma izni almış olmak da vardır. Dolayısıyla da Schengen bölgesinde oturma izni olanların Hırvatistan ziyaretleri için vize almalarına gerek bulunmamaktadır.

Hırvatistan’ a Schengen vizesi ile giriş yapılır mı?

Hırvatistan bir Avrupa ülkesidir. Ancak Schengen vize anlaşmasını imzalamamıştır. Hırvatistan vizesi ile Schengen bölgesi ziyaret edilememektedir. Fakat çok girişli Schengen vizesi ile Hırvatistan’ a ziyaret gerçekleştirilebilmektedir.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu