Hırvatistan Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Hırvatistan Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Hırvatistan Randevu Formu

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Hırvatistan Randevu Formu

Hırvatistan randevu formu, Hırvatistan ve dilekçe vize başvurularında kolaylık sağlaması için talep edilmektedir. Ayrıca resmi bir geçerliliği yoktur. Randevu başvuru formunun dilekçeleri kişisel kriterler ve seyahat nedeni uygun olacak bir şekilde hazırlanmalıdır.

 

Hırvatistan Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hırvatistan vize başvuruları, Hırvatistan Büyükelçiliği ya da başkonsoloslu taraflarınca yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezine ya da vize başvuru firmaları tarafından yapılmaktadır. Vizenin kategorisi belirlendikten daha sonra ülkenin diplomatik temsilcileri tarafından hazırlanması gereken tüm evraklar hakkında bilgi alınması ve bu evrakların eksiksiz ve kişiye uygun bir şekilde Hazırlanması gerekmektedir.

 

Daha sonra başvuru adına temsilciliklerden randevu alındığı taktirde evraklar teslim edilmelidir. Başvuru yapılırken ise, ek evrak olarak parmak izi taraması da kesinlikle istenmektedir. Tüm işlemler halledildikten daha sonra süreç içerisinde sorun yaşanmaması adına sistem vizesi beş ya da 21 gün bir süre arasında sonuçlanmaktadır.

 

Ancak 47 ila 60 güne kadar da uzayabilmeler söz konusu olabilmektedir. Bu nedenden dolayı seyahat edecek olan kişinin planında aksama olmaması nedeniyle, Hırvatistan vize başvurusunu en geç olarak 1 ay en erken ise 3 ay öncesinden yapılması tavsiye edilmektedir.

 

Hırvatistan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Hırvatistan vize işlemlerinde karar verme süreci başvuru evraklarını teslim tarihi anından itibaren 15 iş günü içerisinde sonuç bulmaktadır. Fakat istisnai durumlar kapsam içerisinde bu süre 30 ile 60 güne kadar da uzayabilme ihtimali yüksektir.

 

Bu nedenden dolayı, Hırvatistan adına yapılacak olan vize başvurusunu seyahat tarihinden en az 3 ay öncesinden yapılması ve çıkış sürecine geciktirmemesi açısından yetkililer tarafından tavsiye edilmektedir. 15 günden daha az bir süre zarfı içerisinde yapılacak olan başvuru ve teslim işlemleri, merkezin işlem görme süresi esnasında Hırvatistan Ankara Büyükelçiliği ya da Hırvatistan İstanbul Konsolosluğu bu işlemlerden sorumlu değildir.

 

Hırvatistan Vize Ücreti Ne Kadar?

Hırvatistan’a seyahat edecek olan yolcuların, seyahat amacına ve türüne göre farklılıklar göstermektedir. Yapılacak olan vize türündeki değişiklik vize harç ücretini de etkilemektedir. Vize danışmanlık ücretleri ise evrak tesliminde kullanılacak olan kurye ve kargo bedellerini ekstra hizmete tabi olarak sunmaktadır.

 

Hırvatistan ülkesinde vatandaşın eşleri, Avrupa ekonomik alanı üyesi devletlerin arkadaşların aile bireyleri ve 12 yaş altında bulunan çocuklardan için vize ücreti alınmamaktadır. Ayrıca diplomatik ve hizmet pasaporta sahip olan kişilerin araştırma ya da bilim sen doğrultularda seyahat etmeleri halinde de vize ücreti talep edilmemektedir.

 

Hırvatistan Schengen Vizesi ve Seyahat Sağlık Sigortası Hakkında Bilgi

Hırvatistan Schengen ülkelerine dahil bulunmamaktadır. Bu nedenden dolayı ile Hırvatistan vizeye sahip olacak olan kişiler Schengen ülkelerine giriş yapamamaktadırlar. Hırvatistan herkese seyahat gerçekleştirmek isteyen başvuru sahipleri bunun vizesi ne başvurması gerekmektedir.

 

Ancak çok girişli bir Schengen vizesi ne sahip Olan vatandaşlar, Hırvatistan ülkesine giriş yapma hakkı bulunmaktadır. Hırvatistan Schengen alanı dahilinde bulunmadığından dolayı, Schengen ülkeleri için yapılacak olan zorunlu bir seyahat sağlık sigorta bedeli Hırvatistan ülkesinde geçerli bulunmamaktadır. Yapılacak olan zorunlu seyahat sağlık sigortasında Hırvatistan ibaresi kesinlikle sen ya sandık odası içerisinde geçmesi gerekmektedir.

 

Hırvatistan ülkesi 22 Temmuz 2014 tarihi itibari ile Bulgaristan, Romanya ve Kıbrıs ulusal vize ve oturum iznine sahip olan kişilerden herhangi bir vize talebinde bulunmamaktadır. Ayrıca Hırvatistan’a seyahat edecek olan başvuru sahipleri için ilk önce seyahat nedeni belirlenmelidir. Ayrıca her seyahat kategorisine göre de hazırlanması gereken evraklar değişkenlikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Hırvatistana turistik gezi sebebiyle gidilmek isteniyor ise, Hırvatistan turistik vize için gerekli olan evraklar başlıklar altında toplanması gerekmektedir.

 

Kişi eğer ticari bir sayı doğrultusunda plan gerçekleştiriyorsa, Hırvatistan ticarimiz adına gerekli olan evrakları hazırlaması zorunludur. Kişinin seyahat nedeni belirledikten daha sonra, yetkililer tarafından iletişime geçilerek Hırvatistan güzel adına gerekli olan evraklar hakkında ücretsiz bir şekilde bilgi sahip olabilmektedir. Vize merkezleri ya da vize başvuru firmaları bilgilendirmeler doğrultusunda kendi tarafını kesinlikle herhangi bir ücret beklentisinde bulunmamaktadır.

 

Ayrıca Hırvatistan vizesi adına gerekli olan tüm belgeler harici içerisinde, Hırvatistan Konsolosluğu vize işlem süreci için kişilerden Ek evrak talebinde bulunabilme hakkına sahiptir. Böyle bir durum ise yetkililer tarafından aranarak mutlaka kişiyi durumdan haberdar edilmektedir . Hırvatistan Konsolosluğun vermiş olduğu iletişim adreslerinden kişiler ulaşamaz ve talep ettiği evrakları temin edemez ise vize başvuruları olumsuz bir şekilde sonuç bulmaktadır. Ayrıca teslim edilmiş olan evrakların güncel olmasını kişi başvuru yapmadan önce dikkat etmesi gerekmektedir.

 

Kişinin başvuru esnasında kullanacak olduğum mevcut pasaportunun geçerlilik tarihi, pasaportun içerisinde bulunacak iki adet boş sayfa olup olmadığını ve pasaportu içerisinde yer alacak bilgilerin kimlik kartı ile olan bilgileri ile birbiriyle uyumlu göstermesi kesinlikle zorunludur. Birbiri ile uyumlu göstermeyen bilgilerin beyan edilmesi sonucu, kişinin yapmış olduğu Hırvatistan vizesi olumsuz bir şekilde sonuç bulmaktadır. Tüm bu belirtilenlerin yanı sıra kişi hakkında cezai işlemler başlatılabilmektedir.

 

Ayrıca Hırvatistan vizesi adına en önemli evraklardan bir tanesice ya sağlık sigortası. Kişisel sağlık sigortasına kesinlikle dikkat etmesi gerekmektedir. Çünkü kişinin Hırvatistan için alacağı vize türü Schengen vizesi değildir. Seyahat sağlık Sigortası içerisinde en az 30.000 Euro teminatlı bulunan belgenin Hırvatistan ülkesinin ibaresinin geçmesinde kişi kesinlikle özen göstermektedir.

Hırvatistan vize başvurusu ve Hırvatistan vize başvuru formu hakkında detaylı bilgiler

Kısa süreli bir Hırvatistan vizesi, Hırvatistan ülkesi sınırları içerisinden transit bir geçiş ya da 180 gün içerisinde bulunan en fazla 90 günlük bir konaklama hakkı, kişiye hak tanımaktadır.

 

Hırvatistan ülkesinin turistik bir gezi, ticari bir gezi ya da aile bir ziyareti nedeniyle kısa süreli seyahat gerçekleştirecek olan başvuru yapan şahısların pasaportlarında geçerli ve çok girişli bir Schengen vizeleri mevcut değilse, Hırvatistan vize işlemleri tabi tutulmaktadırlar. Ayrıca özel bir diplomatik pasaporta sahip değilse, yeşil ve griyi pasaporta dahil olmak üzere özel pasaporta sahip olan kişilerin başvuru sahipleri de seyahatlerden önce pasaportlarını geçerlik süresi muhakkak kontrol etmelerini yetkililer tarafından talep edilmektedir.

 

Hırvatistan velisi adına gerekli talep edilmiş olan tüm evraklar hakkında bilgi sahibi olunduktan daha sonra, kişinin yapması gereken ise evrakların hazır bir hale getirmek ve en yakın başvuru merkezine göndermektir. Evrakları başvuru merkezi ulaştıktan daha sonra kontrollerini yapmak ve eksik ya da hatalı bence olması halinde başvuru merkezleri kişiyle hemen iletişim içerisinde geçmektedir. Ayrıca Hırvatistan vize başvuru formu da İngilizce dilinde, Rusça, Ukrayna cevap, Arnavutça ve Türkçe dilleri içerisinde yazılarak başvuru formu doldurula bilmektedir.

 

Hırvatistan ülkesine vize başvuru formu doldurma konusunda ise kişi yetkili temsilcilerden gerekli desteği talep edebilme hakkına sahiptir. Ayrıca Hırvatistan vize başvuru süreci içerisinde beyan edilecek olan tüm bilgiler değerlendirileceği  için başvuru formu doldurulur iken diğer evraklar ile birbiriyle tutarlı olmasını ayrıca dikkat edilmesi gerekmektedir. Eğer başvuru yapacak olan kişi 18 yaşından küçük ise, başvuru formunu kendisi doldurup yazdıktan daha sonra anne ve babası tarafından ya da yasal vasi tarafından imza atılması gerekmektedir.

Hırvatistan Randevu Formu S.S.S

VFS Global Hırvatistan nedir?

VFS Global, Hırvatistan vize başvuruları için Hırvatistan Konsolosluğu tarafından resmi olarak yetkilendirilmiş başvuru merkezidir. VFS Global aracılığı ile Hırvatistan başvuru formu doldurularak başvuru sahibinin ikametine en yakın merkezden randevu alınır Ve randevu gününde eksiksiz hazırlanmış bir dosyanın teslim edilmesiyle başvurular tamamlanır.

Hırvatistan vize başvuruları en erken ne zaman yapılabilir?

Hırvatistan ziyareti öncesinde alınması gereken giriş-çıkış izni başvuruları için seyahat tarihi itibariyle en erken 3 ay önceden başvuru yapılabilir. İki aydan daha uzun bir süre için Hırvatistan vize başvuruları başlatılamamaktadır. Başvuru merkezleri tarafından genel olarak vize tarihinden en geç 1 ay önce başvuruların yapılması önerilir.

Hırvatistan’a vize var mı Covid-19?

Hırvatisan Hükümeti tarafından pandemi nedeniyle vize işlemleri kısıtlanmıştır. Pandemi kapsamında vize alabilecek olanlar yalnızca hizmet ve siyah pasaport sahipleri ile Hırvat vatandaşlarının eş ve çocuklarıdır. Hırvatistan hükümeti tarafından Mart ayından başlamak suretiyle vize işlemleri askıdadır.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu