Hırvatistan Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Hırvatistan Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Hırvatistan Vizesi 2022

Hırvatistan Vizesi 2022
Hırvatistan Vizesi 2022

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Değerli bir konuma sahip olan Hırvatistan tam adıyla Hırvatistan Cumhuriyeti şeklinde anılır. Orta Avrupa sınırları içerisinde yer alır ve Balkanlar ile Akdeniz’in keşistiği noktada bulunur. Ülkeye dair:

 • 3 ayrı bölümden oluşur ve bunlar Istırya, Dubrovnik, Dalmaçya şeklinde bilinir.
 • Başkenti ise Zagreb olarak kabul edilmiştir.

Hırvatistan vizesi 2022 öncesinde ülkeye ilişkin araştırma yapabilir ve seyahatlere yön verebilirsiniz. Devamında ister kısa ister uzun vadeli seyahatlere yönelebilirsiniz. Her birine özgü belgeler ile harç ödemelerine karşı müracaat edebilirsiniz.

Vize Bilgileri

Hırvatistan Vizesi Gerekli Evraklar 2022

Hırvatistan vizesi 2022 için talep edilen belgelerde değişikliğe gidilmemiştir. Öncelikle pasaportlara değinilmiş ve prosedürlere uygun olması dikkate alınmıştır. Şöyle ki:

 • Umuma Mahsus Pasaport hamili olanlar için vize şartlarına değinilir.
 • Siyah, gri ve de yeşil pasaportlarda ise muafiyet hakkından söz ediliyor.

Hırvatistan vizesi gerekli evraklar 2022 yılında da pasaport ile başlar. Öncelikle 2 sayfasının boş olması dikkate alınır. Bunun kadar 10 yıldan eski olmaması istenir. Pasaportun ardından:

 • İngilizce olacak şekilde vize başvuru formunu doldurmanız gerekir.
 • Formun yanı sıra seyahat nedenini açıkça belirten vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır.

Hırvatistan vize başvuru kabul ediyor mu sorgulayanlara öncelikle başvuru merkezleri ve de belgeleri belirtilir. Merkezler randevu sistemine göre başvuruları kabul eder. Randevuya kadar hazırlanması gereken belgeler ise:

 • Kimlik kopyası ile biyometrik fotoğraf eşliğinde müracaat edilir.
 • Banka hesap dökümü ile ek gelir belgelerini de ibraz etmeniz gerekir.

Bunların ardından tam vukuatlı nüfus kayıt örneğine de yer verilir. Tüm aile bireylerini kapsayacak şekilde nüfus kayıt örneğinin paylaşılması istenir. Aynı şekilde tüm seyahati kapsayacak sigortanızı da hazırlamanız gerekir. Seyahate ilişkin rezervasyonlara da değinilir. Gerek uçak gerekse otel rezervasyonlarına dair evraklarınızı almanız ve teslim etmeniz istenir. Hırvatistan vizesi 2022 için önceliğiniz tüm bu belgeleri hazırlayarak müracaat etmek olmalıdır.

Hırvatistan Aile Birleşimi Gerekli Evraklar

Hırvatistan vizesi 2022 olarak sadece kısa değil uzun vadeli seyahatlere de değinilir. Bunun üzerine aile birleşimine göz atmanız ve ilgili belgeler ile müracaat etmeniz esas alınır. Hırvatistan aile birleşimi gerekli evraklar olarak önceliğiniz:

 • Evlilik üzerine uluslararası evlenme ehliyet belgesine yer verilir.
 • Uluslararası doğum kayıt örneklerinin de paylaşılması gerekir.

Hırvatistan vizesi 2022 için sadece bu belgelerin paylaşılması yeterli olmaz. Aile birleşimi adına öncesinde başvuru formunu doldurmalı ve talep dilekçesini yazmalısınız. Kimlik belgeleri ve pasaportlar da başvuru sırasında talep edilecektir. Bunların ardından gelenler ise:

 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ile adli sicil kaydına yer verilir.
 • Biyometrik fotoğraflar ve de dil bilgisine dair belgeler de istenir.

Başvuru sahibinin Hırvatça dil bilgisinin üzerinde durulur. Bunun için eğitim sertifikalarının ya da diplomaların ibraz edilmesi faydalı olacaktır. Ardından ise birkaç hafta süren değerlendirme aşamasına göre aile birleşimi vizenize yanıt verilecektir.

Hırvatistan Çalışma Vizesi Gerekli Evraklar

Hırvatistan vizesi 2022 listesinde uzun süreli seyahatlere yer verilmiştir. Bunlar arasında sadece aile birleşimi yer almaz. Ardından gelen çalışma iznine de yönelebilir ve ilgili belgeler ile müracaat edebilirsiniz. Söz konusu çalışma izni olduğu zaman:

 • Hırvatistan’da bulunan işyeri ve işveren üzerinden evrakların alınması istenir.
 • Yeterli dil seviyesine ve de eğitime sahip olduğunuzu da belgeleriniz ile ispatlamalısınız.

Hırvatistan çalışma vizesi gerekli evraklar nelerdir sorgulayanlara öncelikle bu belgelerden söz edilir. Standart vize belgeleri ise hem kısa hem de uzun dönem seyahatlerin her biri için paylaşılır.

Hırvatistan vizesi nasıl alınır sorgulayanlara en az 3 ay kadar geçerliliği bulunan pasaportlar belirtilir. Aynı zamanda İngilizce ve doğru bilgiler ile doldurulan vize başvuru formunu da es geçmemek gerekir. Arkasından talep dilekçesi ve fotoğraf gibi olmazsa olmaz vize evrakları da gelir.

Hırvatistan Vizesi Ücreti 2022

Vize sahibi olmak isteyenler yetkili mercilere istenilen belgelerin her birini teslim etmelidir. Hırvatistan vizesi 2022 için sadece belgelere değinilmez. Bunun ardından vize harç bedellerine geçilir.

Harç bedellerinin kısa süreli seyahatlerde aynı olduğu görülüyor. T.C. vatandaşları kültürel, turistik ya da ticari vizelere dair aynı ödemeye yer verir. Şöyle ki:

 • Harç ücreti olarak 60 Euro para yatırılması istenir.
 • Başvuru aşamasında ayrıca 25 Euro kadar ödemeye geçilir.

Hırvatistan vizesi ücreti 2022 için zam oranlarını dikkate almak gerekir. Bunun üzerine eksiksiz belgeler kadar ödemelere de geçmeniz ve bu şekilde başvurunuzu iletmeniz beklenir.

Hırvatistan Vizesi Aile Birleşimi 2022

Aile birleşimine dair Hırvatistan Büyükelçiliği üzerinden randevuya geçmek gerekir. Öncesinde ise Hırvatistan vizesi aile birleşimi 2022 evraklarına netlik kazandırmanız önem arz eder. Öyle ki belgelerin randevu gününde ibraz edilmesi beklenir. T.C. vatandaşları:

 • Büyükelçiliğe hitaben vize talep dilekçesinin hazırlanması gerekir.
 • Talep dilekçesinde İngilizce, Arnavutça ya da Rusça gibi çeşitli diller kabul edilir.

Sadece dilekçe ile sınırlı kalmaz ve Hırvatistan vizesi 2022 için ibraz edilmesi zorunlu diğer belgelere de göz atarsınız. Belgelerin her biri yetkili merciler tarafından değerlendirilir. Hatta T.C. vatandaşlarından ek belgeler de istenebilir.

Son adımda ise uzun vadeli seyahatler için yatırılması gereken tutarı dikkate almalısınız. Harçlar Kanunu bünyesinde belirlenen tutarın bankadan ödemesi gerçekleşir. Bu şekilde dekont ya da makbuz alarak başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Hırvatistan Çalışma Vizesi 2022

Hırvatistan vizesi 2022 olarak çalışma iznine yönelebilir ve tekrardan belgeleriniz ile müracaat edebilirsiniz. Bu anlamda seyahat ile özlük belgelerine öncelik verilir. Ardından ise çalışmaya ilişkin tüm evrakların alınması istenir.

Hırvatistan çalışma vizesi 2022 olarak 90 günden uzun vadeli seyahatlere değinilir. Bordo dışında yeşil, gri ve de siyah pasaport sahiplerinin de oturum izni alma zorunluluğu bulunur. Her biri Hırvatistan Çalışma Bakanlığı tarafından onaylanan belgeleri ibraz ederek uzun dönem seyahatlere geçebilir.

Hırvatistan Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

Hırvatistan vizesi 2022 eğitim seyahatleri için de ele alınabilir. Özellikle de Erasmus değişim programlarına katılmak isteyenlerin önceliği eğitim vizesine ilişkin şartlara değinmek olmalıdır. Öğrenciler:

 • Başvuru formu, pasaport ve oturum izni başvuru formu dahilinde müracaat edebilir.
 • Fotoğraflar ve kabul mektuplarına da ihtiyaç duyulur.

Hırvatistan eğitim & Erasmus vizesi 2022 için üniversiteden alınan kabul mektubuna dikkat edilir. Hem ıslak imzalı hem de Hırvatça olarak tahsis edilen kabul mektubunun geçerli olduğu belirtilir.

Ardından konaklama ile hibe belgelerini de es geçmemeniz gerekir. Bunlar kadar sabıka kaydı ile sağlık sigortasına da değinilir. Öğrencilerin finansal durumu dahi değerlendirilir. Özellikle de banka hesap dökümü ile ek gelir belgelerine ihtiyaç duyulur. Bunlar kadar öğrencilerin mevcut sponsorları üzerinden de belgeleri ile müracaat etmeleri beklenir.

Hırvatistan Vize Ücreti  için tıklayınız; https://www.eraytur.com/hirvatistan-vize-ucreti/

[toggle title=”Hırvatistan seyahatlerinde Schengen vizesi kabul edilir Mi?”]

Schengen sahibi olanların ayrıca vize başvurularında bulunmadan seyahate geçmelerine izin verilir.[/toggle]

[toggle title=” Hırvatistan C tipi vize türleri nelerdir?”]

Turistik başı çeker ve ardından ticari ile transit olarak ayrı vize türleri de gelir.[/toggle]

[toggle title=” Hırvatistan oturum izni için istenilen ek belgeler nereye teslim edilir?”]

Göç İdaresi eşliğinde müracaat edilir ve uzun vadeli seyahatlere geçmeniz esas alınır.[/toggle]

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu