Hırvatistan Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Hırvatistan Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Hırvatistan Vize Ücreti

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Hırvatistan Vize Ücreti

Hırvatistan vize ücreti, seyahat edecek kişinin vize başvurusuna göre değişkenlikler sergileyebilmektedir. Vize danışmanlık bedelleri, evrak teslimi sırasında kullanılan kargo ve kurye bedellerini ayrı bir şekilde hizmete tabi tutmaktadır. Hırvatistan ülkesinin vatandaşları olan kişilerin eşleri, AEAÜD vatandaşlarının aile fertleri, 12 yaş ve altına dahil olan çocuklar, diplomatik ve hizmet pasaportuna özel olarak pasaport kullanan kişiler, öğrenci olan bireyler, Hırvatistan’a bilimsel araştırmalar doğrultusunda gidecek olan kişiler vize işlemlerine tabi tutulmamaktadır.

Turistik, ticari, aile ev arkadaş seyahatlerini gerçekleştirmek amacı ile kişiye en uygun olan vizeyi alması adına, yetkili makamlar tarafından yetki sahibi edilmiş olan kişiler tarafından sağlanmaktadır. Ayrıca, vize ücretlerini ve güncel evrak listesini içerecek bilgi mesajları gibi bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talebinde bulunmamaktadır.

 • Turistik Vize 60 Euro
 • Ticari Vize 60 Euro
 • Aile ve Arkadaş Ziyaret Vizesi 60 Euro
 • Kültürel Amaçlı Vize 60 Euro
 • Resmi Bir Ziyaret Vizesi 60 Euro
 • Tedavi Amaç Doğrultusunda Alınan Vize 60 Euro olarak yetkili makamlar tarafından belirlenmiştir.

Hırvatistan Vizesinin Sonuçlanma Süresi

Bireylerin yapmış olduğu Hırvatistan ülkesi adına vize başvuruları yaklaşık olarak yedi ila 10 iş günü içerisinde sonuç bulmaktadır. Bunun yanı sıra vizenin daha hızlı sonuçlandırabilmesi için kişi talep etme hakkına sahiptir. Hırvatistan ekspres vizesine başvurulabilme hakkına da sahiptir. Bunun için ise öngörülmüş olan süre üç gün olacak şekilde belirlenmiştir.

Bunun yanı sıra, bazı durumları kapsayacak bir şekilde konsolosluk ek belge talebinde bulunabilmektedir. Belgelerin yeniden düzenlenmesi adına gönderilmesi de süreyi yüksek ihtimalle uzatacaktır. Bu sebeplerin akabinde, vize başvurusunda bulunacak olan şahısların seyahat başlangıç tarihlerinden itibaren en az bir ay öncesinde vize başvuru işlemlerine başlamaları yetkili kişiler tarafından tavsiye edilmektedir. Ayrıca belirtilmesi gereken diğer bir konu ise, Hırvatistan Büyükelçiliğinin kişi ile şahsi bir şekilde mülakata çağırabilme hakkına sahiptir ve kişi bunu unutmaması gerekmektedir.

Vize başvurular konsolosluk yerine vize başvuruları ya da Büyükelçiliği tarafından Yetki sahibi edilmiş olan merkezlerden kişiler başvuru yapabilme hakkına sahiptir. Ancak hiçbir şekilde vize onayı garantilenmesi sağlanmaktadır. Vize merkezleri, kişiye sadece evrak takibi konusunda kolaylık sağlamak üzere yetkilendirilmiş firma ya da merkezlerdir. Vizenin onay sürecinin ve kararının verilmesi tamamen konsolosluğun yetkisi altındadır.

Hırvatistan Vizesinde Dikkat Edilecek Etmenler

Hırvatistan vize başvurularında bulunacak olan kişilerin ibraz edilecek oldukları sağlık seyahat sigortası Hırvatistan ibaresini kesinlikle geçmesi zorunludur. Hırvatistan Büyükelçiliği’ne ya da Hırvatistan Konsolosluğu’nda vize başvurusunda bulunacak olan şahısların, vize amacı için öngörülmüş olan uyum şartlarını kesinlikle yerine getirmeleri talep edilmektedir. Hırvatistan Konsolosluğu vize başvuru yapacak olan kişilerin seyahat nedenine göre değişkenlikler gösteren belgeler talep etme hakkına sahiptir.

Örnek verirsek, Hırvatistan aile ya da arkadaş yarısı nedeniyle gezi yapmak isteyen kişilerin aynı ziyareti ya da Hırvatistan özel ziyaret müzesi evraklarını, turistik amaçla yapılacak olan seyahat neredeyse turistik vize evrakları ne, seminer ya da herhangi bir toplantı yani ticaret amacıyla yapılacak olan seyahatlerde ise ticari vize evrakların eksiksiz ve kişiye tutarlı bir şekilde ibraz edilmesi gerekmektedir.

Tüm bunların yanı sıra gerekli durumlarda ise vize evrakları  olarak davetiye ya da garanti mektubu gibi belgelerin de başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmesi gerekmektedir. Hırvatistan ülkesine  seyahat gerçekleştirmek isteyen kişilerin ülkeye girişlerde ya da seyahat esnasında talep edilmesi durumlarına davetiye ya da garanti mektubu ve benzeri evrakların kopyalarını muhakkak yanında bulundurmaları önemle tavsiye edilmektedir.

Hırvatistan ülkesine gitmek isteyen kişilerin ülkeye girişlerinde ya da seyahat sırasını talep edilmesi durumlarında, seyahat mektubu ve benzeri evrakların kopyaları kesinlikle yanında bulundurulması gerekmektedir. Hırvatistan Büyükelçiliği ya da konsolosluğu, başvuru yapacak olan kişiye mülakat için davet edebilmektedir. Daha fazla belgenin verilmesi ya da belgelerin onaylı tercümesinin uluslararası onaylanmasını yani Apostil belgesi ile onaylanmasını talep edebilme hakkına sahiptir.

Hırvatistan ticari vize başvurusunda bulunan kişileri ibraz etmesi gereken belgeler içerisinde herhangi bir sahtelik ya da bu belgelerin kullanımı ile ilgili bir hatayı rastlanırsa yetkili makamlar cezai takibata tabi olabilmektedir. Kişi bu nedenle dikkat etmesi gerekmektedir.

Hırvatistan Vize Harç Ücretinden Muaf Olan Kişiler Kimlerdir?

Ülkesinde vize harç ücretinden muaf olan kişiler Hırvatistan vatandaşlarının eşleri ve çocukları, Avrupa ülke vatandaşları aile fertleri, 12 yaşını doldurmamış olan çocuklar, mesleki durumlara göre görevin vermiş olduğu seyahat eden diplomatik ve hizmet pasaportu olan kişileri sahipleri, Hırvatistan ülkesini öğrenim görmek amacıyla seyahat edecek olan öğrenciler, bilimsel araştırma doğrultusunda, Hırvatistan ülkesine seyahat edecek olan üçüncü ülke vatandaşlarına Avrupa birliği ülkesi tarafınca kısa vadeli bir olanak sağlaması bilimsel araştırma nedeniyle seyahat edecek olan yabancı vatandaşları muaf olarak tutulmaktadır. Bunun yanı sıra kahramanca gitmeyecek, maddi bir beklenti içerisine girilmeyecek kuruluşlar tarafından planlanmış olan seminerlerin ve kültürel Faaliyetlerin ve 25 yaşını aşmamış olan kişiler vize Ücretinden muaf tutulmaktadır.

Başvuru Sırasında Dikkat Edilecek Etmenler

Hırvatistan vize başvurusuna dikkat edilecek etmenler arasında, Hırvatistan herkese vize başvuruları sırasında ibraz edilecek olan seyahat sağlık sigortasında Hırvatistan ülkesini ibaresinin geçmesi zorunludur. Hırvatistan Büyükelçiliği veyahut Hırvatistan konsolosluğuna vize başvurusunda bulunacak olan şahıslar, vize nedeni için öngörülmüş olan uyum şartlarını yerine getirmek durumundadır.

Hırvatistan konsolosluğuna vize başvurusunda bulunacak olan şahısların konsolosluk tarafınca talep edilmiş olan gerekli görülen evrakların yanında konsolosluk tarafından hazırlanacak olan vize başvuru formu eksiksiz ve kendi bilgileri ile uyumlu olacak şekilde bunun yanı sıra İngilizce bir dilde doldurup ibraz etmesi gerekmektedir.

Hırvatistan Konsolosluğu vize başvurusunda yapacak olan seyahatin, Nedenine göre farklılıklar göstermesinden dolayı farklı belgeler talep edilebilmektedir. Ayrıca gerekli durumlarda görülmesi takdirinde, biz evrakları ek olarak davetiye ya da garanti mektubu tarzında evraklarda yetkili makamlar tarafından talep edilebilmektedir.

Hırvatistan ülkesine seyahat gerçekleştirmek isteyen kişiler ülkeye giriş esnasında talep edilmesinin halinde, karşı seyahat mektubu ya da evrakların kopyalarını yanında bulundurması muhakkak tavsiye edilmektedir. Ayrıca bunların tüm yanı sıra, Hırvatistan Büyükelçiliği ya da Konsolosluğu, başvuru yapacak olan kişinin mülakat için davet edebilme hakkına sahiptir.

Daha fazla bir ek vergi istemesi ya da onaylı tercümesini yanı sıra uluslararası onaylamalarında belgesini talep edebilmektedir. Hırvatistan ticari vize başvurusunda ibraz edilecek olan tüm belgelerin herhangi 1 saat dili ya da bu bilgiler doğrultusunda kişinin tutarsız bilgileri ibraz edilirse kişi hakkında cezai işlemler uygulanabilmektedir. Ayrıca Hırvatistan başvurusu ednasında ibraz edilecek olan bilgilerin otel rezervasyon onaylanan vizeden sonra iptal edilmiş ise verilen olan vizenin geçerli kesinlikle getirilmektedir.

Hırvatistan Vize Davetiyesi Nedir?

Hırvatistan vize davetiyesi ticari vize ya da Aile ve arkadaş vizesi başvuruları sırasında gereken bir vize davetiye türüdür. İki türde de vize başvurusunda bulunacak olan kişiler ya da başka taraftaki kişiler tarafından Hırvatistan ülkesine kişileri davet edecek olan kişi ya da kurum yetkilisi tarafınca doldurulup imzalanması mecburidir. Kişi ayrıca dikkat etmelidir.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu