Hırvatistan Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Hırvatistan Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Hırvatistan 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

Hırvatistan
Hırvatistan

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Vize Bilgileri

Hırvatistan 2022 Yılı; Vize Fiyatları, Vize İşlemleri ve Konsolosluk Randevusu

Hırvatistan vizesi 2022 alırken sunmuş olduğunuz evrakların güncelliğini koruduğundan emin olmanız gerekmektedir. Vize talep ederken kişilerin özellikle aracı kurumlardan destek alması da önerilmektedir. Bu aracı kurumlar sayesinde yaptığınız başvurunun daha sorunsuz tamamlanması mümkün olacaktır. Vize talep adımlarına dair kişilerin dikkate alması gereken bir diğer husus da pasaportun güncel olmasıdır. Pasaportun güncelliğinde bir sorun varsa vize talebinizi iletmeden önce kesinlikle NVİ üzerinden güncelleme için talepte bulunmanız gerekmektedir.

Vize Başvurusunda Gerekli Olan Evraklar

Hırvatistan vize işlemleri sırasında pasaportunuzu sunmalısınız. Pasaportunuzun ilk sayfasının fotokopisi de talep edilebilmektedir. Biyometrik fotoğraf talep edilmektedir. Bu fotoğrafın en geç 6 ay içerisinde çektirilmiş olması gerekir. Bu şekilde kişilerin sınır kapılarından giriş adımlarının sıralanması konusunda herhangi bir sorun meydana gelmeyecektir. Öğrencilerin eğitim bilgilerine dair belgeleri de sunması istenmektedir. Bunun yanı sıra pasaport başvurularında harç ödemesinden muaf olmak için de öğrenci olduğunuzu beyan eden resmi belge sunmanız yeterlidir.

Turlar ile Seyahat

Hırvatistan konsolosluk randevu adımlarından başlayarak gerekli belgelerin derlenmesine kadar her aşamada vize danışmanlık firmalarından destek alabilirsiniz. Turlar ile seyahat konusunda da çok hassas davranmalısınız. Turlar da vize alış sürecini kolaylaştırmaktadır. Bu şekilde hem prosedürleri daha sorunsuz yerine getireceksiniz hem de gezi sürecinde dilediğiniz her yeri organize bir biçimde görme fırsatını yakalayacaksınız.

Vize Başvurum Reddedildi Ne Yapmalıyım?

Vize başvurusunun reddedilmesi durumunda kişilerin yeniden sıfırdan başvuru adımını tamamlaması gerekmektedir.

  • Vize başvuru adımlarında harç ödemesi yapılmadan başvuru dikkate alınmaz.
  • Vize başvuru adımlarının ret yanıtı ile karşılaşması durumunda, ödemiş olduğunuz harcın iadesi de mümkün olmayacaktır.
  • İadesi için gerekli olan başvuruların yapılmasının hemen sonrasında, bu tür bir geri ödemenin mümkün olmadığı tarafınıza bildirilir.

Bu aşamada en azından ilkinde başvurunuzun bireysel olması ve reddedilmesi sonrasında, bir diğer başvurunun profesyonel olarak yapılması ana kıstas olmalıdır.

Vize Talep Sürecine Dair Gelişmeler

hirvatistanvizesi.gen.tr üzerinden vize talep ve başvuru adımlarını tamamlamanıza olanak verilmektedir. Vize başvuru adımlarına dair hem pandemi koşulları hem de istenen belgelere ve prosedürlere dair gerekli olan tüm bilgilendirme eksiksiz bir biçimde tarafınıza iletilecektir. Vize talep adımlarına dair pandemi süreci ile beraber ülkeye giriş çıkış prosedürlerinde büyük değişimler meydana gelebilmektedir. Bu site üzerinden en güncel verilere tek bir kategori üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

S.S.S

Vize başvurusu ne zaman sonuçlanır?

Vize başvurusu sırasında kişilerin en erken 4 hafta içerisinde en geç 12 haftaya kadar başvurusunu sonuçlanması sağlanacaktır.

Vize başvuru adımlarında harç tutarı talep edilir mi?

Vize başvuru adımlarında kişilerden harç talep edilir, harç ödemesi yapmadan vize başvurusunun sonuçlanmasına olanak verilmez.

Vize başvurusunda pasaport istenir mi?

Pasaportun güncel tarihli bir biçimde vize başvurusu sırasında sunulması gerekir.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu