Hırvatistan Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Hırvatistan Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Hırvatistan Vizesi Gerekli Evraklar

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Vize Bilgileri

Hırvatistan Vizesi Gerekli Evraklar

Hırvatistan vizesi adına gerekli evraklar aşağıda güncel bir şekilde listelenmiştir;

 • Hırvatistan vize başvuru formu: Hırvatistan vize başvuru formu İngilizce bir şekilde olarak yazılıp doldurulması gerekmektedir. Ayrıca form ile birlikte beyan edilecek olan diğer belgelerin ve buradaki bilgileri destekleyecek nitelikte olması oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Ayrıca her iki koşulda da mutlaka başvuru yapacak olan kişi tarafından imzalanması gerekmektedir.
 • Pasaport: kişinin başvuruda kullanacak olduğu mevcut pasaportunun yıpranmış ya da on yıldan eski olmaması oldukça önem arz etmektedir. Ayrıca pasaport içerisinde vizenin işlenebilir olması amacı ile iki adet sayfasının boş bulundurulması muhakkak gerekmektedir. Kişinin kimlik bilgilerinin yer almış olduğu ilk sayfalar ile işlem görecek olan tüm sayfaların fotokopileri mutlaka bu belgeler içerisinde sunulması gerekmektedir. Ayrıca deforme olmuş ya da eksik sayfaları bulunan pasaport başvuru işlemlerinde kabul edilmemektedir. Alıcı kişinin başvuru formu içerisinde ve pasaportun içerisinde bulunacak olan kimliklerinin birbiri ile tutarlılık göstermesi en önemli konulardan bir tanesidir.
 • Biyometrik fotoğraf: kişinin son altı ay içerisinde çekilmiş ve en güncel halini yansıtan ayrıca daha önce herhangi bir vize başvurusunda kullanılmamış olması kaydı ile, talep edilen ölçüleri içerisinde barındıran ve kişinin çene ile saç dipleri arasında belli bir mesafe aralığında iki adet biyometrik fotoğrafın başvuru dosyası içerisinde sunulması gerekmektedir.
 • Nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanı fotokopisi: kişinin, yani başvuru yapacak olan kişinin güncel ikametgâh adresi ile aile bilgilerinin bulunmuş olduğu tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ile kimlik fotokopisinde yer alması gerekmektedir. Kişinin nüfus cüzdanının ön ve arka yüzünün renkli bir şekilde taranmış çıktısı kesinlikle başvuru dosyası içerisinde bulunması gereken en önemli belgeler arasında bulunmaktadır.
 • Finansal durumu gösteren evraklar: kişinin şahsi banka hesap dökümünü ait, son üç ay arasındaki hesap hareketlerinin başvuru dosyası içerisinde bulundurulması gerekmektedir. Ayrıca bu belgenin banka tarafından yetkili imza sahibi olan kişi tarafından imzalanıp kaşelenmesi muhakkak gerekmektedir.
 • İş sahipleri: son üç aya ait maaş bordrosunun imzalanması ve yetkili kişi tarafından da damgalanması oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Kişinin bu bölgesinde evrakların bulunduğu başvuru dosyası içerisine eklenmesi gerekmektedir.
 • Emekli ve öğrenciler için: emekli kişiler için cüzdan fotokopisi emekli maaş hesap dökümü kesinlikle başvuru dosyası içerisine eklenmektedir. Ayrıca öğrenciler için ise, ebeveynlerinden herhangi birinin sponsor gösterilmesi ve onların finansal durumunu, seyahat masraflarını karşılayacak bir maddiyatı gösteren belgelerin de eklenmesi talep edilmektedir. Ayrıca varsa tapu, ruhsat ya da kira geliri gibi etkileri gösteren belgelerin de fotokopileri muhakkak sunması gerekmektedir.
 • Vize talep dilekçesi: çalışan olan başvuru sahipleri için, çalışmış olduğu şirketin antetli kağıdına yetkiliye kişi taraflarınca Hırvatistan Konsolosluğu hitap alınarak imzalanması ve damgalanması olarak hazırlamak gerekmektedir. Seyahat edecek kişinin şirket içerisindeki durumunu ve maaş bilgilerinin yanı sıra, masraflarını kimin karşılayacağını da belirtmeli ve başvuru yapacak olan kişinin seyahatinin ardından çalışmaya devam edeceğini taahhüt eden bir belgenin de başvuru dosyası içerisinde kesinlikle sunulması gerekmektedir. Ayrıca emekliler, seyahat masraflarının kendilerine karşılayacağını taahhüt ederek seyahat planlarını ayrıntılı bir şekilde başvuru formu ya da dilekçe içerisinde bulundurması gerekmektedir. Kişinin bağlı bulunmuş olduğu kuruma ait olan belgeler İse başvuru dosyası içerisine eklenmesi talep edilmektedir.
 • Seyahat Sağlık Sigortası: başvuru sahibinin tüm Schengen ülkeleri kapsamı içerisinde, seyahat masrafları karşılaması için 30.000 Euro teminatlı bir şey ya sağlık sigortasının olması zorunludur ancak, seyahat sağlık sigortası belgesini üzerinde Hırvatistan’da geçerli olacağını belli eden bir ibrazın bulundurulması en önemli etmenler arasında bulundurmaktadır. Bu nedenle kişi bu belge içerisinde Hırvatistan ülkesinin de emin olması gerekmektedir.
 • Seyahat Belgeleri: kişinin Hırvatistan ülkesine ait gidiş ve dönüş uçak biletini ayrıca konaklayacağımız otelin rezervasyon bilgilerini de kesinlikle Hırvatistan başvuru formu içerisinde bulundurması gerekmektedir. Tüm bu bilgileri dosyalar ile birlikte yetkili merkeze beyan etmelidir.
 • Daha fazlası

 

Hırvatistan Vizesinin Sonucu

Kişilerin yapmış olduğu Hırvatistan ülkesi adına vize başvuruları yaklaşık olarak yedi ila on iş günü içerisinde sonuç bulmaktadır. Bunun yanı sıra vizenin daha hızlı sonuçlandırabilmesi için kişi talep etme hakkına sahiptir. Hırvatistan ekspres vizesine başvurulabilme hakkına da sahiptir. Bunun için ise öngörülmüş olan süre üç gün olacak şekilde belirlenmiştir.

 

Bunun yanı sıra, bazı durumları kapsayacak bir şekilde konsolosluk ek belge talebinde bulunabilmektedir. Belgelerin yeniden düzenlenmesi adına gönderilmesi de süreyi yüksek ihtimalle uzatacaktır. Bu sebeplerin akabinde, vize başvurusunda bulunacak olan şahısların seyahat başlangıç tarihlerinden itibaren en az bir ay öncesinde vize başvuru işlemlerine başlamaları yetkili kişiler tarafından tavsiye edilmektedir.

 

Ayrıca belirtilmesi gereken diğer bir konu ise, Hırvatistan Büyükelçiliğinin kişi ile şahsi bir şekilde mülakata çağırabilme hakkına sahiptir ve kişi bunu unutmaması gerekmektedir. Bize başvurular konsolosluk yerine vize başvuruları ya da Büyükelçiliği tarafından Yetki sahibi edilmiş olan merkezlerden kişiler başvuru yapabilme hakkına sahiptir.

 

Ancak hiçbir şekilde vize onayı garantilenmesi sağlanmaktadır. Vize merkezleri, kişiye sadece evrak takibi konusunda kolaylık sağlamak üzere yetkilendirilmiş firma ya da merkezlerdir. Vizenin onay sürecinin ve kararının verilmesi tamamen konsolosluğun yetkisi altındadır.

 

Hırvatistan Vizesinde Dikkat Edilecek Etmenler

Hırvatistan vize başvurularında bulunacak olan kişilerin ibraz edilecek oldukları sağlık seyahat sigortası Hırvatistan ibaresini kesinlikle geçmesi zorunludur. Hırvatistan Büyükelçiliği’ne ya da Hırvatistan Konsolosluğu’nda vize başvurusunda bulunacak olan şahısların, vize amacı için öngörülmüş olan uyum şartlarını kesinlikle yerine getirmeleri talep edilmektedir. Hırvatistan Konsolosluğu vize başvuru yapacak olan kişilerin seyahat nedenine göre değişkenlikler gösteren belgeler talep etme hakkına sahiptir..

 

Örnek olacak verirsek, Hırvatistan aile ya da arkadaş yarısı nedeniyle gezi yapmak isteyen kişilerin aynı ziyareti ya da Hırvatistan özel ziyaret müzesi evraklarını, turistik amaçla yapılacak olan seyahat neredeyse turistik vize evrakları ne, seminer ya da herhangi bir toplantı yani ticaret amacıyla yapılacak olan seyahatlerde ise ticari vize evrakların eksiksiz ve kişiye tutarlı bir şekilde ibraz edilmesi gerekmektedir.

 

Tüm bunların yanı sıra gerekli durumlarda ise vize evrakları  olarak davetiye ya da garanti mektubu gibi belgelerin de başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmesi gerekmektedir. Hırvatistan ülkesine  seyahat gerçekleştirmek isteyen kişilerin ülkeye girişlerde ya da seyahat esnasında talep edilmesi durumlarına davetiye ya da garanti mektubu ve benzeri evrakların kopyalarını muhakkak yanında bulundurmaları önemle tavsiye edilmektedir.

 

Hırvatistan ülkesine gitmek isteyen kişilerin ülkeye girişlerinde ya da seyahat sırasını talep edilmesi durumlarında, seyahat mektubu ve benzeri evrakların kopyaları kesinlikle yanında bulundurulması gerekmektedir. Hırvatistan Büyükelçiliği ya da konsolosluğu, başvuru yapacak olan kişiye mülakat için davet edebilmektedir. Daha fazla belgenin verilmesi ya da belgelerin onaylı tercümesinin uluslararası onaylanmasını yani Apostil belgesi ile onaylanmasını talep edebilme hakkına sahiptir.

 

Hırvatistan ticari vize başvurusunda bulunan kişileri ibraz etmesi gereken belgeler içerisinde herhangi bir sahtelik ya da bu belgelerin kullanımı ile ilgili bir hatayı rastlanırsa yetkili makamlar cezai takibata tabi olabilmektedir. Kişi bu nedenle dikkat etmesi gerekmektedir.

Hırvatistan Gerekli Evraklar S.S.S

Hırvatistan vizesi için gerekli evraklar nelerdir?

Pasaport
Kimlik ya da nüfus cüzdanı fotokopisi
Hırvatistan vizesi başvuru formu
Hırvatistan vize talep dilekçesi
Finansal ve mesleki belgeler
Seyahat sağlık sigortası
Tam tekmil nüfus kaydı örneği
Biyometrik fotoğraf

Hırvatistan ERASMUS öğrenci vizesi başvuru evrakları?

Eğitim alınacak kurumun vereceği kabul belgesi
Hırvatistan’da noter tarafından onaylanmış olması şartıyla konaklama belgesi
Türkiye’deki üniversite dağını alınmış Erasmus hibe belgesi
Sabıka kaydı
Uzun dönem oturum izni başvuru formu

Hırvatistan vizesi başvurusunda şirket çalışanları hangi evrakları teslim etmelidir?

Hırvatistan vizesi başvurusunda şirket çalışanları genel evrakların yanı sıra şirketle ilgili genel bilgilerin sunulduğu işyeri dilekçesini, ıslak imzalı olarak SGK işe giriş bildirgesini, kaşeli ve ıslak imzalı olmak kaydıyla 3 aylık maaş bordrosunu, e-Devlet’ten alınmak sureti ile barkotlu SGK hizmet dökümünü ibraz etmelidir.

Devlet memurları için Hırvatistan turistik vize evrakları?

Devlet memurları Hırvatistan vize başvurularında genel evraklara ek olarak görev kimlik kartlarının fotokopisi ile çalışma belgelerini ve resmi izin belgelerini ibraz etmelidir. Ayrıca son 3 aya ait köşeli ve ıslak imzalı maaş bordrosunu da evraklar arasında bulundurmalıdır.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu