Hırvatistan Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

  • Ankara
  • Antalya
  • İzmir
  • İstanbul
  • Gaziantep

Hırvatistan Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Hırvatistan Vize Başvuru Formu

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Hırvatistan Vize Başvuru Formu

Hırvatistan vize başvuru formu, yetkili makamlar tarafından Hırvatistan vize başvuru sahibi hakkında ayrıntılı ve detaylı bilgileri öğrenmek amacıyla hazırlanmış resmî bir belge olarak bilinmektedir. Hırvatistan Konsolosluğu’nun, hazırlamış olduğu bu başvuru formunun doldurulması zorunlu bir talep olur iken Hırvatistan vize başvuru işlemlerinin ilk adımı ise yetkilendirilmiş Hırvatistan vize başvuru formu yetkili merkezler tarafından doldurulmaktadır.

 

Hırvatistan vize başvuru formu, eksiksiz ve tutarlı bir şekilde uygun bilgiler doğrultusunda doldurulduktan daha sonra başvuru evrakları arasında bulundurulması gerekmektedir. Hırvatistan Konsolosluğu, vize başvuru yapacak olan kişi hakkında daha ayrıntılı bilgi amacı ile başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, Hırvatistan vize başvuru formu da eksiksiz ve kişiye tamamen uygun olacak bir biçimde bilgilerin verilmesi oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

 

Hırvatistan vize başvurusu sırasında kişi verdiği bilgileri ayrıca dikkat etmesi gerekmektedir. Hırvatistan Konsolosluğu, vize başvuru formu ve beraberinde başvuru evrakları arasında kişinin ibraz etmiş olduğu bilgileri dikkate alarak, uyumsuz ve tutarsız olan uygun olmayacak ibraz edilen bilgiler ile karşılaşması halinde kişinin yapmış olduğu vize başvuru işlem süreç değerlendirmesi olumsuz bir şekilde sonuç bulacaktır. Hırvatistan vize başvuru formu, uluslararası bir geçerliliği olan ve prosedürde kullanılmış olan resmî bir belge niteliği taşımaktadır.

 

Nedenine ve amacına uygun bir şekilde doldurulması, verilecek olan sahte bilgiler suç unsuru taşıyacağı kişinin göz önünde bulundurması gerekmektedir. Hırvatistan vize başvuru formu içerisinde beyan edilecek olan bilgilerin, asılsız ve eksik olması halinde Hırvatistan vize işlemleri kişinin adına olumsuz bir şekilde sonuç olurken, bunun yanı sıra ceza almasına da yol açabilme ihtimali oldukça yüksektir.

 

Hırvatistan vize başvuru formu içerisinde yapılacak olan usulsüzlük ve vize başvurusunun yanması halinde kişinin ülkeye giriş ve çıkışına zorlaşması ve kişi hakkında para cezası alma gibi muhtemel olan cezalar ile karşılaşabilme ihtimali oldukça yüksektir. Ayrıca Hırvatistan vize başvurumun doldurulup başvuru yapacak kişi tarafından imzalanmasının akabinde vize sürecini sonunda ülkeyi terk edeceğini ve vize almış olmasını Hırvatistan’ı girişinin garanti etmeyeceğini, ülkeye girişi Hırvatistan sınır görevlilerinin insiyatifi altında olduğunu başta kabul etmesi gerekmektedir.

 

Hırvatistan Yetkili Makamı ve Hırvatistan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Hırvatistan vize başvuru formu içerisinde kullanılacak olan dilin İngilizce ve Hırvatça olmak üzere iki farklı seçenek ile doldurabilme hakkına sahiptir. Hırvatistan vize başvuru formunun doldurulması işlemi esnasında ise kullanılacak olan kalem kesinlikle tükenmez bir kalem olması gerekmektedir. Ayrıca kişi Hırvatistan vize başvuru formunu doldurur iken harflerin büyük doldurulmasına ayrıca dikkat etmesi gerekmektedir.

 

Bu sebeple başvuru evrakları içerisinde bulunacak olan bilgileri destekleyecek şekilde olmasına özen göstermesi gerekmektedir. Yetkili Hırvatistan makamının belirtmiş olduğu ölçülerde iki adet biyometrik fotoğrafında formun kutucuk kısmına yapıştırıla rock ve ardından vize başvuru formunun en alt köşesinde bulunan kişinin imzası bölümüne imza atarak başvuru formunu doldurma işlemlerini tamamlaya bilmektedir.

 

Kişinin atacak olduğu imzasının, mevcut pasaportu içerisinde bulunacak olan imza ile kesinlikle aynı olması gerekmektedir. Hırvatistan yetkili mercileri göz önünde tutacaktır. Hırvatistan vize işlemleri esnasında birbiriyle aynı olmayan imzaların kullanılması ve akabinde kişinin sürecinin olumsuz bir şekilde değerlendirmesine yol açmaktadır. Birbiri ile aynı olan imzaların kullanılmasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

 

Hırvatistan Vize Başvuru Formu Nereden Temin Edilmektedir?

Hırvatistan vize başvuru formu, yetkili konsolosluk resmî web sitesi üzeri adreslerinden ya da Konsolosluğun kendisinden danışmanlık yapmakta olan yetki sahibi edinmiş vize başvuru firmalarından ya da merkezlerinden formlar kişi temin edebilmektedir.

 

Başvuru formu baz alınacak bir şekilde evraklar ile ilişkilendirildiğinden dolayı, Hırvatistan vize başvuru formu bu yıl itibari için tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde yazılması oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Kişinin yazmış olduğu mail ve telefon numaralarını ulaşabilir olması en önemli etkenler arasında bulunmaktadır.

 

Ayrıca ticari ziyaret vize başvurularında ise muhatap olunan kişilerin de kesinlikle telefon ve maillerinin ulaşılabilir olması gerekmektedir. Yetkili makamların ek bilgi ya da ek evrak talep edebileceği kişinin unutmaması gereken bir ayrıntı olarak bilinmektedir. Hırvatistan vize başvuru formu ise kesinlikle elle doldurulmuş ve teslim edilmemiş forumlar geçersiz sayılmaktadır. Formu kişi evraklarını ekleyerek başvuru yapacak kurumu iletmesi gerekmektedir. Kişi bu evrakları ofislerden kargo, kurye yolu ya da elden teslim şeklinde teslim edebilme .

 

Müşteri temsilcilerini ulaşan evraklar için iç operasyon birimleri tarafınca ayrıntılı bir şekilde incelendikten son durum hakkında kişiye bilgilendirmeler yapılmaktadır. Ayrıca ülke uzmanları ile kişilerin gereken her konuda yardımcı olmak için başvuruda hakkında doğru bilgilendirmeler yapılmaktadır. Ülke uzmanları ile kişinin iletişime geçmesi için aramasında herhangi bir ücret de talep edilmemektedir.

 

Hırvatistan Vizesi Hakkında Bilgilendirmeler

Hırvatistan ülkesi Avrupa Birliği’ne katılması nedeni ile 1 Nisan 2013 tarihi itibari ile burada pasaporta sahip olan Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulama talebini başlatmıştır. Hırvatistan, Avrupa birliği üyesi olmasına karşılık engel sistemine dahil olan bir ülke kapsamı içerisinde değildir. Bu nedenden dolayı Hırvatistan, Schengen vizesi vermemektedir. Hırvatistan ikisinden alınacak olan vizeler, Hırvatistan ulusal vize olacaktır ve kesinlikle Hırvatistan’a giriş hakkı vermektedir.

 

Hırvatistan’dan alınacak olan vize ile Schengen ülkelerine giriş yapmak kesinlikle mümkün değildir bu nedenden dolayı herhangi bir Schengen ülkesinde alınmış vize ile Hırvatistan’a giriş yapılabilmektedir. Hırvatistan ilkesinin Schengen alanı içerisinde olmaması kapsamından dolayı, tek girişli Schengen sahiplerinin, örnek verecek olursak Slovenya ve Macaristan’dan Hırvatistana geçtikleri taktirde Schengen alanından çıkmış olmalarından dolayı başka bir Schengen ülkesine giriş için tekrardan vize almak durumunda olduklarını kesinlikle bilmeleri gerekmektedir.

 

Uyum çalışmaları Çerçevesi içerinde ise Schengen vizesi adına geçerli olan tüm kurallar, Hindistan vizesi için de geçerli bir hale getirilmiştir. Dolayısı ile, talep edilen evraklar Schengen ülkeleri ile benzerlik göstermektedir. Hırvatistan, on yıl öncesinden alınmış bir pasaporta vize vermemektedir. Bu tür pasaportlara sahip olan başvuru sahipleri en kısa sürede emniyet müdürlüklerine ya da nüfus müdürlüklerine başvurarak yeni bir pasaport almaları talep edilmektedir.

 

Yeni pasaport temin için yapılması gereken ler ise resmî web sitesi üzerinden ulaşılabilmektedir. Burada pasaporta sahip olan kişiler kesinlikle Hırvatistan vize işlemine tabi tutulmaktadır. Diplomatik, hususi, hizmet pasaportuna sahip olanlar ise 180 günlük bir süre içerisindeki bulunan 90 günü aşmamak koşulu ile, Hırvatistan ütüleri yapacak oldukları seyahatlerden vize işleminden muhabbet durmaktadır. Pasaportun geçerlik süresi ise seyahatin bitiş tarihi itibari ile en az üç ay olması talep edilmektedir. Hırvatistan vize başvurusu adına sen ya sağlık sigortası zorunlu bir belgedir.

 

Ancak seyahat sağlık sigortası 30.000 Euro teminatlı olmalı ve ayrıca, Hırvatistan ülkesinin ibaresi kesinlikle seyahat sağlık sigortası belgesinin içerisinde geçmesi gerekmektedir. Ayrıca tüm vize başvurularında yeni çekilmiş yani, kişinin 6 ay içerisindeki güncel resmini başvuru belgeler içerisinde eklemesi gerekmektedir.

 

Bu fotoğraf talep edilen makamların ölçüleri niteliğini taşıması gerekmektedir. Konsolosun istemiş olduğu biyometrik fotoğraf özellikleri evrak listesi içerisinde bulunabilmektedir. Ayrıca talep edilen özelliklere sahip olmayan fotoğraflardan dolayı kişilerin yapmış oldukları vize başvuruları kesinlikle kabul edilmemektedir.

Hırvatistan Vize Başvuru Formu S.S.S

Hırvatistan vize başvuru formu nasıl doldurulur?

Hırvatistan vizesi başvuru formu, başvuru sahibinin kişisel evraklarına uygun biçimde doldurulmalı, başvuru sahibi tarafından seyahat planı eksiksiz yansıtılmalıdır. Hırvatistan vizesi başvuru formunda verilen beyanlar, doğru ve evraklarla desteklenebilir olmalıdır. Vize başvuru formunda hiçbir alan boş bırakılmamalıdır.

Hırvatistan vize dilekçesi nasıl yazılır?

Hırvatistan vize dilekçesi, Hırvatistan konsolosluklarına hitaben, kişisel bilgilerinizi kısaca verecek tarzda ve mesleki bilgilerinizi de içerecek biçimde İngilizce, Hırvatça, Rusça veya Türkçe olarak yazılmalı, dilekçede seyahat planlamanıza dair açıklamalar da mutlaka olmalıdır.

Hırvatistan vize dilekçesi Hırvatça’ mı yazılmalıdır?

Hırvatistan konsolosluklarına hitaben yazılacak olan Hırvatistan vize dilekçesinin yazılacağı dil konusunda Hırvatistan hükümeti standart ve sınırlama belirlememiştir. Hırvatistan vize dilekçesi Hırvatça yazılabileceği gibi, İngilizce, Rusça ya da Türkçe olarak da yazılabilmektedir.

Mesleklere göre Hırvatistan vize talep dilekçesi nasıl yazılır?

Hırvatistan vize talep dilekçesi, şirket çalışanları için şirketin antetli kağıdına yazılmış olmalıdır. Emekliler, Hırvatistan vize talep dilekçesini oluştururken emeklilik tarihini dilekçede belirtmeli, şirket sahipleri ise şirketin antetli kağıdına şirketin kuruluş bilgilerini vererek çalışmanın konusunu açıklamalıdır.

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu