Hırvatistan Vizesi

Başvuru Merkezi

Nerelerdeyiz

 • Ankara
 • Antalya
 • İzmir
 • İstanbul
 • Gaziantep

Hırvatistan Vize İşlemleri

Tüm vize işlemleriniz için...

Balkanlarda Vize İstemeyen Ülkeler

Ücretsiz telefon desteği:

Online Randevu

Balkanlarda vize istemeyen ülkeler, Türk vatandaşlarının sorunsuz bir biçimde gidebileceği ülkeler olarak dikkat çeker. Yapılmış olan anlaşmalar neticesinde birçok Balkan ülkesi, Türk vatandaşlarından hiçbir şekilde vize talebinde bulunmuyor. Böylelikle seyahatler ilgili izne gerek kalmadan gerçekleştirilir.

Hangi Balkan Ülkelerine Vize Yok?

Hangi Balkan ülkelerine vize yok: Balkanlarda vize istemeyen ülkeler Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için çok büyük bir avantaj anlamına geliyor. Özellikle Türkiye ile tarihsel bağlarının da olması sayesinde çok sayıda Türk vatandaşı şu ülkelere vizesiz bir biçimde seyahat edebilme hakkına sahiptirler;

 • Arnavutluk bunların başında geliyor. Tam 90 güne kadar vize olmadan burada kalınması söz konusudur.
 • Aynı zamanda Bosna Hersek de ilgili vizesiz gidilebilecek olan ülkelerin içinde yer alır.
 • Bunun yanı sıra Kosova seyahatleri için de aynı durum karşımıza çıkar. Yine 90 günlük bir ziyaretin hiçbir vize olmadan yapılması mümkündür.
 • Balkan sınırları içerisinde yer alan ve ismini sonradan Kuzey Makedonya olarak değiştiren Makedonya, Türk vatandaşlarından hiçbir şekilde vize istemez. Azami sürenin ise 90 gün olduğunu hemen ifade edelim.
 • Türkiye ile son dönemde ikili ilişkilerini geliştiren Balkan ülkelerinden birisi olan Karadağ, vize muafiyeti kapsamında dikkat çeker. 90 güne kadar bunu yapabilirsiniz.
 • Son olarak Sırbistan’ın da Türklerden 90 gün boyunca vize istemediğini hemen hatırlatalım.

İlgili ülkelere gidebilmek için sadece pasaportunuzun olması yeterlidir.

Türkiye Pasaportu İle Hangi Ülkelere Vizesiz Gidilir?

Türkiye pasaportu ile hangi ülkelere vizesiz gidilir: Balkanlarda vize istemeyen ülkeler birden çok olmasıyla dikkat çeker. Bunun haricinde kalmış olan daha farklı opsiyonlar da söz konusudur. 64 ülkeye vize olmadan gidilmesi her daim mümkündür.

Gürcistan Vatandaşı Hangi Ülkelere Vizesiz Gidebilir?

Gürcistan vatandaşı hangi ülkelere vizesiz gidebilir: Balkanlarda vize istemeyen ülkeler sayesinde izne gerek kalmadan seyahat yapılır. Gürcistan vatandaşlığı bulunanların izinsiz ve vize olmadan gidebilecekleri yerlerin de bulunmuş olduğunu görmekteyiz.

Bunların arasında Avrupa ülkeleri ilk sırada gelmektedir. Tam 22 farklı ülkeye seyahat edebilme konusunda hiçbir vize kuralı şart koşulmamıştır. Çek Cumhuriyeti, İsveç, Finlandiya, Macaristan, Slovakya, Slovenya, Fransa, Yunanistan, Portekiz, Polonya, Hollanda, Malta, Lüksemburg, Litvanya, Letonya, Estonya, İspanya, Danimarka, Almanya, Avusturya, Belçika seyahatleri vizesizdir. Norveç, İsviçre, Lihtenştayn ve İzlanda’nın yanı sıra; Romanya, Hırvatistan, Bulgaristan ziyaretleri de vizesiz olarak yapılır.

Hangi Ülkelere Vizesiz Gidilir 2022?

Hangi ülkelere vizesiz gidilir 2022: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize olmadan gidebilecekleri ülkeler 64 adet olmasının yanı sıra bunlar şöyledir;

 • Arjantin, Bolivya, Venezuela, Uruguay, Şili, Peru, Paraguay, Kolombiya, Ekvator, Brezilya vize istemez.
 • Orta ve Kuzey Amerika bölgesinde ise şu ülkelere Türklerin vize olmadan gitmeleri mümkündür; Trinidad ve Tobago, Saint Lucia, Panama, Nikaragua, Kosta Rika, Jamaika, Honduras, Guatemala, El Salvador, Dominika, Britanya Virjin Adaları, Belize, Barbados, Bahamalar.
 • Vize olmadan gidilebilecek olan Afrika ülkeleri ise; Botsvana, Fas, Gambiya, Güney Afrika Cumhuriyeti, Sao Tome ve Princiğe, Seyşel Adaları, Esvatini, Tunus şeklindedir.
 • Asya ülkeleri; Brunei, Makao, Kore Cumhuriyeti, Kazakistan, Katar, Japonya, İran, Hong Kong, Filipinler, Endonezya, Ürdün ve Umman’dır.
 • Avrupa ülkelerine baktığımız zaman vize talebinde bulunmayan şu ülkelerin olduğunu görmekteyiz; Arnavutluk, Belarus, Azerbaycan, Bosna Hersek, Gürcistan, Karadağ, KKTC, Kosova, Moldova, Kuzey Makedonya, Sırbistan, Ukrayna.
 • Okyanusya kıtasında ise Vanuatu, Tuvalu, Palau, Niue, Mikronezya, Fiji, Cook Adaları gibi ülkelere Türk vatandaşlarının gidebilmesi için hiçbir şekilde vize almalarına gerek yoktur.

Balkan Ülkelerine Vize Lazım Mı?

Balkan ülkelerine vize lazım mı: Balkanlarda vize istemeyen ülkeler söz konusu olduğundan buralara giderken ilgili izni almaya gerek kalmaz. Arnavutluk, Bosna Hersek, Kosova, Karadağ, Kuzey Makedonya, Sırbistan bunların içinde yer alır. Sizden talep edilen tek şey ise pasaport olacaktır.

Hırvatistan Vize Formu ve Dilekçe  için tıklayınız; https://www.eraytur.com/hirvatistan-vize-formu-ve-dilekce/

[toggle title=”Vizesiz ülke ne demek?”]

Vizesiz ülke, sadece pasaportla gidilen devletler olarak tanımlanır.[/toggle]

[toggle title=”Türklerden vize istemeyen ülkeler hangileri?”]

Türklerden vize istemeyen birçok farklı ülke söz konusudur. Bunların içinde Azerbaycan, Brunei, Karadağ, Sırbistan, Belarus, Moldova, Bosna Hersek, Niue öne çıkar.[/toggle]

[toggle title=”Avrupa vizesiz ülkeler hangileridir?”]

Ukrayna, Sırbistan, Moldova, Kuzey Makedonya, KKTC, Kosova, Karadağ, Bosna Hersek, Belarus, Arnavutluk ve Azerbaycan vize istemeyen Avrupa ülkeleridir.[/toggle]

Bu web Sitesi’nin Konsolosluk veya herhangi bir resmi kurumla bağlantısı bulunmamaktadır. Firmamız Danışmanlık hizmeti vermektedir. Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.

Online Randevu Formu